PIAA Champions From 2000 to 2017

2017
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2017
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Doug Zapf Downingtown West 1   106 Beau Bayless Reynolds 10
113 Sam Hillegas North Hills 7   113 Jaret Lane Southern Columbia 4
120 Julian Chlebove Northampton 11   120 Gavin Park Brookville 9
126 Austin DeSanto Exeter Township 3   126 Gavin Teasdale Jefferson-Morgan 7
132 Zack Trampe Council Rock South 1   132 Brian Courtney Athens Area 4
138 Sammy Sasso Nazareth 11   138 Max Murin Central Cambria 6
145 Jarod Verkleeren Hempfield Area 7   145 Justin McCoy Chestnut Ridge 5
152 Cameron Coy Penn-Trafford 7   152 Edmond Ruth Susquehanna Township 3
160 Trent Hidlay Mifflin County 6   160 Creighton Edsell Wyalusing Valley 4
170 Michael Labriola Bethlehem Catholic 11   170 Jacob Oliver Huntingdon Area 6
182 Travis Stefanick Nazareth 11   182 Cody Mulligan Saegertown 10
195 Jake Woodley North Allegheny 7   195 Gavin Hoffman Montoursville 4
220 Brian Kennerly Upper Darby 1   220 Cole Nye Bishop McDevitt 3
285 Brendan Furman Canon-McMillan     285 Toby Cahill Berlin Brothersvalley 5
Team Champion Nazareth 11 . . Team Champion Reynolds 10

 

2016
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2016
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Tyson Klump Nazareth Area 11   106 Kevin Gentile Jim Thorpe 11
113 Julian Chlebove Northampton 11   113 Gavin Teasdale Jefferson-Morgan 7
120 Spencer Lee Franklin Regional 7   120 Charles Lennox Fort LeBoeuf 10
126 Luke Karam Bethlehem Catholic 11   126 Brian Courtney Athens Area 4
132 Joey Gould Bethlehem Catholic 11   132 Taylor Ortz Brookville 9
138 Luke Pletcher Greater Latrobe 7   138 George Phillippi Derry Area 7
145 Cameron Coy Penn-Trafford 7   145 Mike Carr South Fayette 7
152 Hayden Hidley Mifflin County 6   152 Damon Greenwald Burrell 7
160 Caleb Young Punxsutawney 9   160 Jake Wentzel South Park 7
170 Mikey Labriola Bethlehem Catholic 11   170 Jacob Oliver Huntingdon Area 6
182 Jake Woodley North Allegheny 7   182 Greg Bulsak South Park 7
195 Jake Jacobson Stroudsburg 11   195 Gavin Hoffman Montoursville 4
220 Jacob Robb Armstrong Central 7   220 Cole Nye Bishop McDevitt 3
285 Andrew Gunning Bethlehem Liberty 11   285 Jake Beistel Southmoreland 7
Team Champion Bethlehem Catholic 11 . . Team Champion Brookville 9

 

2015
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2015
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Tyson Clump Nazareth Area 11   106 Gavin Teasdale Jefferson-Morgan 7
113 Devin Brown Franklin Regional 7   113 Max Murin Central Cambria 6
120 Spencer Lee Franklin Regional 7   120 Cole Mathews Reynolds 10
126 Luke Karam Bethlehem Catholic 11   126 Jonathan Gabriel Bedford Area 5
132 A.C. Headlee Waynesburg Central 7   132 George Phillippi Derry Area 7
138 Sam  Krivus Hempfield Area 7   138 Mike Carr South Fayette 7
145 Michael Kemerer Franklin Regional 7   145 Kent Lane Southern Columbia 4
152 Vincenzo Joseph Pittsburgh Central Catholic 7   152 Jake Wentzel South Park 7
160 Josh Shields Franklin Regional 7   160 Cole Walter Mifflinburg 4
170 TeShan Campbell Penn Hills 7   170 Greg Bulsak South Park 7
182 Kellan Stout Mount Lebanon 7   182 Dakota Geer Franklin 10
195 Jan Johnson Governor Mifflin 3   195 Dylan Reynolds Saegertown 10
220 Jordan Wood Boyertown 1   220 Reynold "Buzzy" Maines West Branch 6
285 Andrew Dunn Bethlehem Catholic 11   285 Al Beattie Burrell 7
Team Champion Franklin Regional 7 . . Team Champion Reynolds 10

 

2014
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
     

2014

Class AA

Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Devin Brown Franklin Regional 7   106 Jake Reigel Bethlehem Catholic  
113 Spencer Lee Franklin Regional 7   113 Luke Karam Bethlehem Catholic  
120 Luke Pletcher Greater Latrobe 7   120 Korbin Myers Boiling Springs  
126 Dalton Macri Canon-McMIllan 7   126 Zeke Moisey Bethlehem Catholic  
132 Cameron Coy Penn-Trafford 7   132 Ian Brown Hanover  
138 Vincenzo Joseph Pittsburgh Central Catholic 7   138 Brock Zacherl Brookville  
145 Solomon Chishko Canon McMillan 7   145 Jason Nolf Kittanning  
152 T.C. Warner Cumberland Valley 3   152 Steve Edwards Burrell  
160 Garrett Peppelman Central Dauphin 3   160 Kyle Bova Coudersport  
170 Chase Marsteller Kennard-Dale 3   170 Evan Delong Kane Area  
182 Zack Zavatsky Greater Latrobe 7   182 Stephen Loiseau Lancaster Catholic  
195 Jan Johnson Governor Mifflin 3   195 Tristan Sponseller Bermudian Springs  
220 Michael Boykin Coatesville 1   220 Jake Temple Avella  
285 Thomas Haines Solanco 3   285 Sam Breese Lakeview  
Team Champion Franklin Regional 7 . . Team Champion Bethlehem Catholic 11

 

2013
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2013
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Luke Pletcher Greater Latrobe 7   106 Devin Brown Saregertown 10
113 Ethan Lizak Parkland 11   113 George Phillippi Derry Area 7
120 Sam Krivus Hempfield Area 7   120 Darian Cruz Bethlehem Catholic 11
126 Connor Schram Canon-McMillan 7   126 Ryan Diehl Trinity 3
132 Tyler Smith Franklin Regional 7   132 Jason Knoff Kittanning 7
138 Joe Galasso Father Judge 12   138 Zain Retherford Benton 4
145 Solomon Chishko Canon-McMillan 7   145 Michael Racciato Pen Argyl 11
152 Garrett Hammond Chambersburg 3   152 Austin Matthews Reynolds 10
160 Chance Marsteller Kennard-Dale 3   160 Cody Law Forest Hills 6
170 Cody Wiercioch Canon-McMillan 7   170 Pete Renda Brandwine Heights 3
182 Jacob Taylor Bald Eagle Area 6   182 Dakota DesLauriers Burrell 7
195 Jacob Hart Hampton 7   195 Ryan Solomon Milton Area 4
220 Thomas Haines Solanco 3   220 Ray O'Connell Saucon Valley 11
285 Aaron Bradley Nazareth Area 11   285 Sam Breese Lakeview 10
Team Champion Canon McMillan 7 . . Team Champion Bethlehem Catholic 11

 

 

2012
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2012
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
106 Ethan Lizak Parkland 11   106 Darian Cruz Bethlehem Catholic 11
113 Billy Rappo Council Rock South 1   113 Ryan Diehl Trinity 3
120 Godwin Nyama Brashear 8   120 Nick Roberts North Star 5
126 Corey Keener Blue Mountain 11   126 Jimmy Gulibon Derry Area 7
132 Mackenzie McGuire Upper St. Clair 7   132 Randy Cruz Bethlehem Catholic 11
138 Steve Spearman McDowell 10   138 Michael Racciato Pen Argyl 11
145 Garrett Hammond Chambersburg 3   145 Zach Beitz Juniata 6
152 Garrett Peppelman Central Dauphin 3   152 Cody Copeland Greenville 10
160 Chance Marsteller Kinnard-Dale 3   160 Francis Mizia Bentworth 7
170 Cody Wiercioch Canon-McMillan 7   170 Elliot Riddick Bethlehem Catholic 11
182 Matt McKutcheon Kiski Area 7   182 Wes Phipps Grove City 10
195 Perry Hills Pittsburgh Central Catholic 7   195 Ryan Solomon Milton 4
220 Thomas Haines Solanco 3   220 John Rizzo Richland 6
285 Avaree Robinson Susquehanna Township     285 Nazar Mironenko Mifflinburg 4
Team Champion Canon McMillan 7 . . Team Champion Bethlehem Catholic 11

 

2011
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2011
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Billy Rappo Council Rock South 1   103 Jason Nolf Kittanning 7
112 Jordan Conaway New Oxford 3   112 Nick Roberts North Star 5
119 Corey Keener Blue Mountain 11   119 Jimmy Gulibon Derry Area 7
125 Nico Megaludis Franklin Regional 7   125 Mason Beckman Reynolds 10
130 Zach Horan Nazareth 11   130 Coltin Fought Benton 4
135 Dan Neff Solanco 3   135 Michael Racciato Pen Argyl 11
140 Mitchell Minnotti Easton Area 11   140 Travis Shaffer Derry Area 7
145 Brian Brill Central Mountain 6   145 Nick Hodgkins Wyomissing Area 3
152 Chance Marsteller Kinnard-Dale 3   152 Zach Strickland Muncy Area 4
160 Michael Ottinger Parkland 11   160 Travis McKillop Burrell 7
171 Jim Staudenmayer Plymouth-Whitemarsh 1   171 Nathaniel Brown Lewisburg 4
189 Kenny Courts Central Dauphin 3   189 Ryan Hembury Muncy Area 4
215 Thomas Haines Solanco 3   215 Garth Lakitsky Tamaqua 11
275 Avaree Robinson Susquehanna Township     275 John Rizzo Richland 6
Team Champion Canon McMillan 7 . . Team Champion Burrell 7

 

 

 

2010
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2010
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Conner Schram Canon-McMillan 7   103 Zane Retherford Line Mountain 4
112 Jimmy Gulibon Derry Area 7   112 David White Athens Area 4
119 Nico Megaludis Franklin Regional 7   119 Mason Beckman Reynolds 10
125 Mitchell Port Bellefonte 6   125 Tyler Small Delone Catholic 3
130 Steve Spearman McDowell 10   130 Joe Spisak Boilng Springs 3
135 Josh Dziewa Council Rock South 1   135 A.J. Schopp Tyrone Area 6
140 Josh Kindig Blue Mountain 11   140 Colin Shober Schuylkill Valley 3
145 Andrew Alton Central Mountain 6   145 Nick Carr South Fayette 7
152 Dylan Alton Central Mountain 6   152 Cody Wiercioch Charleroi 7
160 Marshall Peppelman Central Dauphin 3   160 Eric Hess Benton 4
171 Kenny Courts Central Dauphin 3   171 Matthew Cunningham Shady Side Academy 7
189 Jamie Callender Council Rock North 1   189 Stephan Ceremuga Commodore Perry 10
215 Spencer Myers Selinsgrove 4   215 Eric Laytos Lackawanna Trail 2
275 Evan Craig Abington Heights 2   275 John Rizzo Richland 6
Team Champion Central Mountain 6 . . Team Champion Benton 4

 

2009
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2009
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Jimmy Gulibon Derry Area 7   103 Nick Roberts North Star 5
112 Nico Megaludis Franklin Regional 7   112 Arty Walsh Wyomissing Area 3
119 Shane Young Penn-Trafford 7   119 Anthony Zanetta Keystone Oaks 7
125 Sam Sherlock West Mifflin 7   125 Evan Yenolevich Northwestern Lehigh 11
130 Joe Waltko North Allegheny 7   130 Nick Hodgkins Wyomissing Area 3
135 Josh Kindig Blue Mountain 11   135 Colin Shober Schuylkill Valley 3
140 Andrew Alton Central Mountain 6   140 Dane Johnson Shady Side Academy 7
145 Dylan Alton Central Mountain 6   145 Eric Hess Benton 4
152 Marshall Peppelman Central Dauphin 3   152 Dirk Cowburn Coudersport 9
160 Jake Kemmerer Hempfield Area 7   160 Cory Lear Benton 4
171 Clay Gable Dallastown 3   171 Caleb Kolb Grove City 10
189 Tony Dallago Central Dauphin 3   189 Jon Fausey Line Mountain 4
215 Nate Gaffney Connellsville 7   215 Brandon Palik Saucon Valley 11
275 Evan Craig Abington Heights 2   275 Jordan Roussos Carlynton 7
Team Champion Central Dauphin 3 . . Team Champion Shady Side Academy 7

 

2008
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2008
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Mark Rappo Council Rock South 1   103 Luke Frey Montoursville 4
112 Shane Young Penn-Trafford 7   112 Anthony Zanetta Keystone Oaks 7
119 Kegan Handlovic Easton Area 11   119 Tyler Erdman Line Mountain 4
125 Cortlandt Choate Blue Mountain 11   125 Dane Johnson Shady Side Academy 7
130 Jordan Oliver Easton Area1 11   130 Derek Reber Lewisburg 4
135 Dylan Alton Central Mountain 6   135 Jordan Moss Sharon Area 10
140 Marshall Peppelman Central Dauphin 3   140 Gary Phaler Chestnut Ridge 5
145 Joey Napoli Cumberland Valley 3   145 Brock Parker Canton Area 4
152 Mallie Shuster Big Spring 3   152 Dirk Cowburn Coudersport 9
160 Jake Kemmerer Hempfield Area 7   160 Johnathan Brothers Redbank Valley 9
171 Quentin Wright Bald Eagle Area 6   171 Ben Clymer Northwestern Lehigh 11
189 Joe Kennedy Delaware Valley 2   189 Roman San Doval Shady Side Academy 7
215 Jordan Enck Manheim Central 3   215 Dan Conley Burgettstown 7
275 Sean Owen Clearfield Area 9   275 Ziad Haddad Bethlehem Catholic 11
Team Champion Central Dauphin 3 . . Team Champion Shady Side Academy 7

 

2007
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2007
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Shane Young Penn-Trafford 7   103 Frank Martellotti Shady Side Academy 7
112 Kegan Handlovic Easton Area 11   112 Dane Johnson Shady Side Academy 7
119 Jordan Oliver Easton Area 11   119 Troy Dolan Derry Area 7
125 Corey Houser Governor Mifflin 3   125 Andrew Arnold Northern Lehigh 11
130 Tyler Nauman Middletown 3   130 Jordan Shields Burrell 7
135 Walter Peppelman Central Dauphin 3   135 Steve Waite Fort LeBoeuf 10
140 Zach Kemmerer Upper Perkiomen 1   140 Scott Davis Lake Lehman 2
145 Nick Nelson Shaler Area 7   145 Jesse Beyerly Keystone Oaks 7
152 Tim Darling Nazareth Area 11   152 Phil Sorrentino South Allegheny 7
160 Quentin Wright Bald Eagle Area 6   160 Matt Moore Blairsville Area 6
171 Rob Waltko North Allegheny 7   171 Cory Beaver Littlestown 3
189 Nate Eachus Hazleton Area 2   189 Zac Bennett Westmont Hilltop 6
215 Justin Weiller Northampton 11   215 Kellen Harris Sharon Area 10
275 Steve Santia Hempfield Area 7   275 Richie Smith Pen Argyl 11
Team Champion Central Dauphin 3 . . Team Champion Reynolds 10

 

2006
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2006
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Jordan Oliver Easton Area 11   103 John Prezzia South Side Area 7
112 Colin Johnston Canon-McMillan 7   112 Jason Guffey Warrior Run 4
119 Billy Chamberlain Cumberland Valley 3   119 Troy Dolan Derry Area 7
125 Brian Polashuk Spring Grove 3   125 Scott Clymer Northwestern Lehigh 11
130 Nike Rappo Council Rock South 1   130 Nikko Lwitzel Ridgway 9
135 Zach Kemmerer Upper Perkiomen 1   135 Kellon Balum Line Mountain 4
140 Ashtin Primus Connellsville 7   140 Ricky Schmelyun Bermudian Springs 3
145 Tim Darling Nazareth Area 11   145 Matt Dunn Reynolds 10
152 Ryan Goodman Greater Latrobe 7   152 Andy Rendos Brockway 9
160 Brent Fiorito Upper Perkiomen 1   160 James Sciascia Pius X 11
171 Sam Eck Jersey Shore 4   171 Mike Letts Octorara 1
189 Pat Flynn Quakertown 1   189 Kellen Harris Sharon Area 10
215 Mike Cook Bald Eagle Area 6   215 Adam Farrell Fort LeBoeuf 10
275 Trevin Cowman Wyoming Valley West 2   275 Mike Edwards Reynolds 10
Team Champion Nazareth Area 11 . . Team Champion Reynolds 10

 

2005
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2005
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Matt Kyler Claerfield Area 9   103 Jason Guffey Warrior Run 4
112 Chris Sheetz Upper Perkiomen 1   112 Troy Dolan Derry Area 7
119 Mike Rappo Council Rock South 1   119 Adam Whetstone Claysburg-Kimmel 6
125 Steve Bell Connellsville 7   125 Matt Fisk Wyalusing Valley 4
130 Tim Darling Nazareth Area 11   130 Kellon Balum Line Mountain 4
135 Ashtin Primus Connellsville 7   135 Garrett Scott Juniata Valley 6
140 Dan Burkholder Trinity 7   140 Andy Rendos Brockway 9
145 Joe Caramanica Nazareth Area 11   145 Donnie Ament Mount Pleasant 7
152 Joey Ecklof Northampton 11   152 Matt Dragon Lake Lehman 2
160 Austin Carter Council Rock South 1   160 Mike Letts Octorara 1
171 Corbin Semple Waynesburg Central 7   171 A.J. Graves Jeannette 7
189 Josh Arnone Honesdale 1   189 Pat Bradshaw Saegertown 10
215 Dan Goetter Pennridge 1   215 Nate Sipes Curwensville 9
275 Bryan Reiss Emmaus 11   275 Terry Tate Tyrone Area 6
Team Champion Connellsville (Tie) 7 . . Team Champion Reynolds 10
    Council Rock South 1          

 

2004
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2004
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Rick Rappo Council Rock South 1   103 Kody Hiner Fort LeBoeuf 10
112 Brad Pataky Clearfield Area 9   112 Gary Mayfield Hanover 3
119 Joe Kemmerer Crestwood 2   119 Matt Fisk  Wyalusing Valley 4
125 Coleman Scott Waynesburg Central 7   125 Jake Strayer  Forest Hills 6
130 Jared Royer Cedar Cliff 3   130 Garrett Scott  Juniata Valley 6
135 Joe Caramanica  Nazareth Area 11   135 Damian Rose  Freedom Area 7
140 Donnie Jones  Greensburg Salem 7   140 Isaiah Britton  Loyalsock Township 4
145 Joey Ecklof  Northampton 11   145 Scott Rendos  Brockway 9
152 Mike Rogers  Easton Area 11   152 Steve Anceravage  Bloomsburg 4
160 Jarrod King  Connellsville 7   160 Joe Rovelli  Elmer L. Meyers 2
171 Nick Guida  Parkland 11   171 Kurt Brenner  Freedom Area 7
189 Josh Haines  Northampton 11   189 Nate Sipes  Curwensville 9
215 Jon Oplinger  Northampton 11   215 Brock Troutman  Tri-Valley 11
275 Mike Spaid  Boyertown 1   275 Jon Neese  Marion Center 6
Team Champion Northampton 11 . . Team Champion Loyalsock Township 4

 

2003
Class AAA
Giant Center
Hershey, Pa.
      2003
Class AA
Giant Center
Hershey, Pa.
 
Wt. Name School Dist.   Wt. Name School Dist.
103 Bill Spencer Highlands 7   103 Matt Dunn Reynolds 10
112 Coleman Scott Waynesburg Central 7   112 Kyle Kemmerer Brandywine Heights 3
119 Mark McKnight Chartiers Valley 7   119 Garrett Scott Juniata Valley 6
125 Charles Griffin Reading 3   125 Joe Makara Burrell 7
130 Donnie Jones Greensburg-Salem 7   130 Dana Gingerich Delone Catholic 3
135 Joey Ecklof Northampton 11   135 Isaah Britton Loyalsock Twp. 4
140 Matt Kocher State College 6   140 Scott Rendos Brockway 9
145 Jeff Ecklof Northampton 11   145 Chris Engler Loyalsock Twp. 4
152 Jarrod King Connellsville 7   152 Ryan Hluschak Northern Lehigh 11
160 Zac Fryling North Penn 1   160 Jared Ricotta West Branch 6
171 Jake Herbert North Allegheny 7   171 Kurt Brenner Freedom 7
189 Josh Haines Northampton 11   189 Jason Mitkowski Greater Nanticoke 2
215 Jon Oplinger Northampton 11   215 Joshua Kirsch Mount Union 6
275 Tyler Rees Northern 3   275 Nate Morris Central Cambria 6
Team Champion Northampton 11 . . Team Champion Wilson Area 11

 

2002
Class AAA
Hersheypark Arena

Hershey, Pa.
     
2002
Class AA

Hersheypark Arena

 

Hershey, Pa.

 
Wt.
Name
School
Dist.
 
Wt.
Name

School

Dist.
103 Coleman Scott Waynesburg 7 . 103 Jake Strayer Forest Hills 6
112 Drew Headlee Waynesburg 7 . 112 Jeremy Hartrum Wilson Area 11
119 Tim Haas Cedar Cliff 3 . 119 Joe Makara Burrell 7
125 Matt Ciasulli Easton Area 11 . 125 Corey Garis Wilson Area 11
130 Brian Baglio Red Land 3 . 130 Jeremy Walsh Oley Valley 3
135 Mike Rogers Easton Area 11 . 135 Jarrett Musselman Claysburg-Kimmel 6
140 Christian Franco Whitehall 11 . 140 Chad Sichak Richland 6
145 Matt Storniolo State College 6 . 145 Nick Krecker Wilson Area 11
152 Nathan Galloway State College 6 . 152 Derrick Morgan Athens Area 4
160 Zac Fryling North Penn 1 . 160 David Rivera Allentown Central Catholic 11
171 Steve Borja Garden Spot 3 . 171 Kurt Brenner Freedom Area 7
189 Matt Cassidy Plum 7 . 189 Matt Wilcox Maplewood 10
275 Tom Parks North Allegheny 7 . 275 C. J. Wonsettler Bentworth 7
. Team Champion Easton Area 11 . . Team Champion Wilson Area 11

 

2001
Class AAA
Hersheypark
Arena,
Hershey, Pa.
     
2001
Class AA
Hersheypark
Arena,
Hershey, Pa.
 
Wt.
Name
School
Dist.
 
Wt.
Name
School
Dist.
103 Jermaine Jones West Chester Henderson 1 103 Jerry Kendall Reynolds 10
112 Jeff Breese McGuffey 7 112 Jim Collins Northern Lebanon 3
119 Matt Ciasulli Easton Area 11 119 Adam Smith Newport 3
125 Jeff Ecklof Northampton 11 125 Evander Sola Conrad Wesier 3
130 Gino Fortebuono Easton Area 11 130 Jeremy Walsh Oley Valley 3
135 Dewitt Driscoll Connellsville 7 135 Jacob Warner Pine Grove 11
140 Ron Doppelheuer Connellsville 7 140 Francis Iorido Johnsonburg 9
145 Nathan Galloway State College 6 145 Justin Nestor Reynolds 10
152 Rocky Mantella Council Rock 1 152 Will Durkee Shady Side Academy 7
160 Troy Letters Shaler 7 160 Matt Lebe Jeannette 7
171 Travis Frick Nazareth 11 171 Thayer Paxton Berlin Brothersvalley 5
189 Joel Edwards Upper Darby 1 189 Kyle Cathcart Clarion Area 9
275 Matt Feast Blue Mountain 11 275 Ric San Doval Shady Side Academy 7
Team Champion Easton Area 11 Team Champion Brandywine Heights 1

 

2000
Class AAA
Hersheypark
Arena,
Hershey, Pa.
     
2000
Class AA
Hersheypark
Arena,
Hershey, Pa.
 
Wt.
Name
School
Dist.
 
Wt.
Name
School
Dist.
103 Jermaine Jones West Chester Henderson 1 103 Jared Herzog Northern Lehigh 11
112 Matt Ciasulli Easton Area 11 112 Robert Rebmann Pen Argyl 11
119 Justin Spates Mount Pleasant 7 119 Chris Fleeger Loyalsock 4
125 Ron Doppelheuer Connellsville 7 125 Evan Sola Conrad Weiser 3
130 Ryan McCallum Northampton 11 130 John Robinson Benton 4
135 Jake Giamoni Easton Area 11 135 Doug McGraw Cameron County 9
140 Nathan Galloway State College 6 140 Matt Roncolato Salisbury 11
145 Mike Pirozzola Neshaminy 1 145 Justin Nestor Reynolds 10
152 Troy Letters Shaler 7 152 Greg Puncheon Ridgway 9
160 Greg Jones Greensburg-Salem 7 160 Mike Robinson Benton 4
171 Dusty Heist Meadvillle 10 171 Kyle Cathcart Clarion Area 9
189 Jon Sauve Cumberland Valley 3 189 Justin Millard Wyalusing Valley 4
275 Jon Condo Philipsburg-Osceola 6 275 Ric San Doval Shady Side Academy 7
Team Champion Northhampton 11 Team Champion Wyalusing Valley 4